Psychoterapie

Jediným skutečným bohatstvím člověka je jeho osobnost. Může mu být tím nejpodstatnějším zdrojem životního štěstí: je-li zdravá a harmonická, jsou-li její konflikty s okolním životem plodné, vede-li ho bezpečně v činu i v myšlení.

Josef Čapek

Psychoterapie je léčebný proces, při kterém opečováváme naše nezpracované a zraňující zážitky, které mají následně vliv na to, jak svůj život a situace v něm prožíváme, jakým způsobem na ně reagujeme a co si v dané chvíli myslíme.  

Je to proces přijmutí sebe sama, takového jaký jsem a uvědomnění si své možnosti volby. Volby toho, že nyní se svobodně můžeme rozhodnout, jakým směrem se můžeme vydat, naslouchat svým pocitům, svému tělu, srdci, rozumu i své vnitřní intuici.

Naše tělo, zdraví i životní situace jsou zrcadlem, pomocí kterého se společně můžeme řídit a nahlídnout příčinám, proč a co se to vlastně děje.

Ve své práci kombinuji systemický přístup s imaginativními a relaxačními technikami, práci s tělem a vědomé prožívání. Můžeme se také pomocí jemné regrese společně podívat na vaše primární porodní otisky, které nás provázejí celým naším životem v podobě opakujících se situací. Jako velmi důležité vnímám propojení se s vlastním tělem, se svými "kořeny" ať už rodinnými či napojení na "matku zemi", životní jiskru, vnitřní touhu a své životní poslání.